Не.Ме.Бива.В.Описанията.

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Сбивания в бара...обичайното.

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 2:59 pm

- Разкажи ми, Йозеп?- успокои се, малко по малко, все още държеше онова перце, беше толкова нежно, нямаше да го пусне, нищо че притежателката му го беше уплашила така с викът си.
- Чувал си историята много пъти, пак ли искаш?
- Хай!- кимна и се усмихна, пусна ръката на чернокосият и мина няколко крачки напред, допирайки берцето до челото си.
" О, не... Отегчение."- сведе глава вълчицата и подмина детето, като предпочете да стои по- далеч от история, която вече е чувала и знае до борлка, буквално до болка:
-Ти и сестра ти още не бяхте родени тогава, а братята бяха още деца, обичащи всичко и всички, поне на пръв поглед. Живееха мирно, под покорство, докато един ден единя не пожела да види света от друга страна и избяга без да казва на никого. Но с бягството си направи нещо лошо, не само че притесни брат си, но и предизвика омраза към себе си, в последствие и към другия. И тогава се наложи и двамата да бягат, да се скрият, но уви... попаднаха в териториите на Нощните пеперуди, без да подозират дори какво може да ги очаква там...- каква ирония, докато той разказваше, минаха бавно покрай същата тази къща, за никъде не бързаха, имаха достатъчно време:- И за да се измъкнат, те трябваше да дадат нещо, много ценно...
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 3:07 pm

Изръси се от керемидите,пак ли те?!Не им ли каза повече да не се мяркат покрай нея...И беше убедена,че го правеха нарочно,поне онзи пеперудчо.Залагаше си крилете,че можеше да я усети от километри.Бързо се шмугна в къщата,да бъде проклета ако трябва,нямаше да се занимава с тях.Инъче още глупости щеше да навърши,пак щеше да разплаче детето.
Back to top Go down
View user profile http://tehshikkeh.blogspot.com
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 3:16 pm

Усещаше я, да, но от тук минаваха просто, нямаше какво да направи, освен да продължи:
- Един удар оставаше на детето с червените криле да ме унищожи, за това че посегнах на брат му, но именно този него брат с бели криле го спря, излекува раните и ми подаде ръка, другият се примири и също... От тогава съм им длъжник, гото да дам живота си ако пожелаят. С времето те започнаха да събират хора след себе си, такива които да ги следват и да разчитат на тях, да желаят да са част от нещо простичко, обикалящи навсякъде и следващи двамата братя. И постепенно те се научиха да крият крилете си, да ги пазят в тайна от всичко и всички, да бъдат обикновени...
" Макар, че е невъзможно."- обади се Ишизу, прекъсвайки го, за първи път прекъсваше някой, разказващ тази история. Джин спря и извърна глава към нея:" Единя е смърт, другия живот. Единя е бедствие, другия спасение... до къде мислиш, че стигат така, а? Не си ги виждал ядосани един на друг никога, способни са и до Оня свят да отидат за да си уредят сметките помежду си, а после да се върнат. Те са наши водачи, но не са обикновени и никога няма да бъдат!"- заяви сериозно и с малко висок тон.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 3:21 pm

Направи няколко гримаси и размърда пръстчета,"...и никога няма да бъдат",дрън дрън дрън.Можеше поне да се лигави,ако не нищо друго.Може би трябваше да остави сестра си да я разкъса,но пък като се замислеше...и двете бяха толкова горделиви,идеше и Джесика да цапардоса понякога през главата.
Метна една стреличка към прага на къщата,да не я видят през вратата,пък и да не ги слуша повече.Същото направи и с единствения прозорец,после се отпусна назад.Още болеше,но нямаше какво да направи по въпроса.През бариерите и сестра ѝ нямаше да може да мине,щеше да бъде самичка за известно време.Еврика,най-сетне.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 3:28 pm

- Показвали са много пъти какви са.- заговори чернокосият и продължи напред, докато Джин стоеше все още на едно място и се мръщеше:
- Нали няма да порите сега? Не искам да слушам. Те са спасили мен и сестра ми, така че...
" Да спорим? Невъзможно! С него не може да се спори, душата му липсва все пак... освен за сериозни разговори за друго не става."- тръсна глава вълчицата и продъли също, губейки се в сенките:
- Джин?- Йозеп го погледна през рамо и подаде ръка.
- Наистина ли те са способни...?
- Никой не може да каже със сигурност, те са потайници, опитващи да убедят повече хора да се борят за правдата си. Това, на което са способни, само те си го знаят.- отвърна, а момченцето хвана ръката му, пипнешком, усмихна се леко и кимна:
- Иска ми се някой ден да видя крилете им.
- Някой ден и аз бих искал да ги видя отново.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 3:37 pm

-Огънят е гнева ти,така че спри да се ядосваш.
-Намери се кой да ми го каже.-изсумтя,егати иронията.
-Да,аз съм най-голямата истеричка на тоя свят,няма нужда да го казваш,само ще те заболи още.И като такава мога лесно да разпозная гняв.Спри.
-То ставало и така,викаш 'Спри' и спира.-започна да боли още,сви се,не погледна към нея.
-Ще ти се.-изсумтя синекосата,излегнала се на прашния под,с ръце зад тила и кръстосани крака.
-Ще ми мине.
-Няма.
-Няма да тръгваме след тях,не пак.Не като миналия път...
-Не можеш да ме спреш.Не ти стиска да ме улучиш със стрелите.
-Искаш детето още да плаче ли?
-Искам да спреш.
-НЕ СТАВА ПРОСТО ТАКА!-бариерите се разтресоха,заболя съвсем.-Ето защо искам да съм сама...остави ме.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 3:43 pm

" О, стига сте говорили така. Наистина ще ме побъркате!"- излая черната някъде от пред.
- Ишизу, виждала ли си ги всъщност?- Йозеп можел и да задава въпроси.
" Не ме дразни."- изръмжа и се загова на място, а очите й просветнаха.
- Не го правя, а питам.- все същия леден тон и сковано изражение.
" Напротив."
- Стига де, защо винаги стигаде до...- не можа дори да довърши, вече им беше свикнал да правят това, да се гонят. Йозеп се превърна пак ч верна пеперуда, а Ишизу го погна безмилостно:- Вече ще скитам сам самичък.- въздъхна и поклати глава, като бавно продължи напред, за да не се спъне в нещо, сега наставникът му пърхаше около муцуната на свиреп говорещ вълк, животът му беше сложен, особено с тази вечна тъмнина пред очите му.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 3:54 pm

-Навън са,нали знаеш?-отвори едно око и я погледна сериозно.
-Виж...остави ме намира,инъче и двете ще пострадаме.-прониза я с поглед,сигурно отвътре вече беше въглен.
-Те са 'свободни',те са добрите...ние сме лошите,само мизерии им правим,не ги оставяме намира,нищо,че само доброто им мислим.-продължи да си белтечи,все едно не я беше чула.
Прехапа устни,покри ушите си с ръце,нямаше да я слуша.
-Дори детето го беше страх от нас...дори не вярват на ангел,дори ти лъжеш,защото си агент.-тя само започна да говори по-високо.-Вярват на пеперуда,но на нас,които искаме само да помогнем,не.Усмихват се на сенките,а хвърлят кал по нас.Мразят нас,а тях ги вземат за бли-
Прищракна ѝ вече.Покрива на къщата изхвърча като ракета нагоре и се разби някъде надалеч,изхвърлен от експлозия на светлина.Ако ще да изгори като на клада,така щеше да я опече,че от тигър в печено пиле щеше да я превърне!Ама на нея нищо си и нямаше,само ѝ се усмихваше така,сякаш тя нищо не разбираше.Това само още повече я разгневи.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:00 pm

Джин се сепрна и обърна към опорутената къща, покрай която преди миг бяха минали. Ишизу и Йозеп също спряха, като той отново се измени и озова до детето, приклекнал и леко прегърнал го:
- Йозеп... това...
- Онзи ангел.- отвърна просто и се вгледа в постройката, вълчицата пък застана от другата страна на Джин и заръмжа недоволно, момченцето пък стисна по- здраво перото в ръката си и прехапа устни:
- Защо?- извика към къщата силно, сякаш искаше обяснение за нещо непонятно и без точно определение.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:06 pm

-Taaa...-излезе от къщата с Миани в ръцете,момичето се беше предало и припаднало накрая.-Чух,че има двама индивиди,които си събират групичка.Да има две свободни места?
Между пръстите ѝ,докато тя вървеше към тях,висяха две еднакви верижки с полумесеци.Отпусна ги и ги остави да паднат в прахта.Изглеждаше все така сериозна,но някак и малко по-добродушна от преди.
Колкото до Миани...да накараш цял покрив да отлети не беше лесна работа.Чак малка струйка кръв се стичаше надолу по слепоочието ѝ.Дишаше на пресекулки,все едно се задушаваше.Крилете ѝ трепкаха тревожно,болеше прекалено.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:13 pm

Йозеп само кимна с глава и се изправи:
- Винаги има за дороволци.- отвърна и погледна ангелчето, дори не забеляза кога Джин се беше приближил и беше хванал ръката й, а очите му... в един момент те станаха различни, не бяха така празни и мътни, имаше някакъв блясък, както трябва и да са по принцип, и бяха пълни с тревога:
- Защо й е така?- пророни плахо и присви устни:- Заради мен?
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:15 pm

-Не,не се тревожи.Малко ни върви в семейството истерията,психично болнички се падаме.-поклати глава,като внимателно изтри кръвта,нищо сериозно.-Ще ѝ мине,ако не сама,то аз ще я накарам.Хич да не се притесняваш,по-скоро сълзите ти я психираха.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:21 pm

Сведе виновно глава и пусна ръката й, като очите му върнаха слепотата си:
- Гоменне.
- Виковете го объркват и плашат, така губи ориентация и сигурност, чувствайки се сам... в мрак.- проговори чернокосият и постави ръка на главата му:- Сигурни ли сте, че искате да дойдете? Като агенти, нямате ли съмнение, че ще ви обвинят в предателство.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:26 pm

-Това е моя грижа.-дори не ѝ мигна окото.
Преди да е успяла ръката му да се изплъзне,тя мръдна своята и закачи пръста му,да остане в ръката ѝ.Размърда се малко,колкото да постави глава върху рамото на сестра си,и да стисне пръстчето на детето.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:30 pm

Момчето вдигна глава изненадано, но се усмихна и остана така, че даже подхвана ръката й със своята мъничка още повече, за да не се пусне без да иска:
" Да вървим тогава. Не ми се мисли какви потопи е предизвикала Ийв като никой не й е казал за Джин."- обади се вълчицата и погледна синекосата изпитателно:" Тигър, а? Бива си те, до сега никой не е успявал да ми се изпречи на пътя."
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:43 pm

-Вярвай ми,ще има още много такива случки...-продължи напред,като внимаваше да не отдалечи Миани прекалено от детето.Имаше малкото странно чувство,че нямаше да съжалява за този свой избор.
Сребърните медальони останаха там назад,да си блестят в прахта.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:48 pm

Вълчицата пак изръмжа тихо.
- Не искам да я боли и да й е мъчно.- промълви Джин, като вървеше плътно до нея.
" Като го спомена... удачно ще е да предупредим за братята, май?"
- Да. Техните отличителни черти.- заговори чернокосият, вървеше зад Джин, като наистина пазач, без да го изпуска от поглед:- Единя е остър и може да ви ядоса бързо и често, докато другия...
- Може да ви поразглези малко.- засмя се момченцето.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:51 pm

-Определено ще има бой значи...-пое си дълбоко дъх.-Обещавам,че ще се старая да се контролирам.Тя е по-спокойна от мен,пък сега в какво състояние е...А,и спокойно,мъник.Като те види как си се притеснил за нея,веднага ще се усмихне.Казва се Миани,а аз...Джесика.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   Thu Aug 20, 2009 4:54 pm

- Аз съм Джин, това са Йозеп и Ишизу, като стражи са ми от както се помня.- вдигна леко рамене, но продължи да се усмихва. Вълчицата отклони поглед, докато чернокосият кимна леко с клава, скоро излизаха от този град и навлизаха в пустинята.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Сбивания в бара...обичайното.   

Back to top Go down

Сбивания в бара...обичайното.
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2