Не.Ме.Бива.В.Описанията.

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

[Дом,сладък дом...]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 12:12 pm

-Група?-погледна го изведнъж.-Група...всички ли са...приятели?Заедно?
Back to top Go down
View user profile http://tehshikkeh.blogspot.com
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 12:15 pm

- Мхм.- кимна рязко:- Наричахме се семейство, едно огромно такова, много хора на едно място и с приятни взаимоотношения, но сега аз дойдох тук, те все още са си някъде из пустоща май, или пък из оазисите.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 12:25 pm

-Семейство?-поусмихна се малко на тази мисъл.-Семейство...иска ми се...да мога да видя какво е.Никога не съм имала...семейство.
Стисна с юмручета за миг панделката на яката си.Успя да задържи усмихнатото си изражение,въпреки лошите спомени,които наводниха ума ѝ.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 12:44 pm

- То и аз не знам много много.- вдигна рамене и загледа пода, не беше огледален, не можеше да види отражението си като във вода, това го смути малко:- Не помня нищо от преди четири години и семейство мога да нарека само първите, които видях и запомних в пустинята.- усмихна се изведнъж и вдигна глава:- Но пък като си заобиколен от много хора, какво те интересува кой си и имаш ли роднини, ако знаеш да се веселиш свободно, не е нищо.- протегна ръка и я закачи по ушето весело, определено нищо не му разваляше настроението за повече от минута:- Хайде, хайде...усмихни се ей така! Да отидем да играем на вън, забелязъх фонтан?
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 1:16 pm

-Аа...хай!-и го остави да я поведе накъдето му скимнеше да отиде...то и тя много не знаеше от този замък,беше тук само за около ден...

-Брат ти ли?-Джесика забеляза ядосаното изражение на ангела,когато тя мина покрай нея.
-А?-обърна се изведнъж.
-Питам какво те е вбесило така...
-Да...пак той.Не знам какво ще трябва да го правим,може много скоро да се измъкне от оковите.Става все по-шумен и по-неспокоен.
-Това не е хубаво.-поклати глава,гледайки нагоре към тревогата в розовите очи на Аманда.-Ще трябва да го преместите,но тогава и племенницата...
-Ще измисля нещо...ще го измисля.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 1:27 pm

- Ето, ето...- пак я държеше за ръа и я водеше на вън, по коридорите, които беше запомнил с идването си:- Знаех си аз, че видях фонтан! Имам големи очи като на жаба.- обечки дрънкаха след тях, а той беше така пазвълнуван, сякаш за първи път някой го следваше и му се доверяваше така.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 1:40 pm

-Неко,хамстер...и жаба.-тя пак затвори очички и се разкикоти.-Ти си странен...
Заедно с дрънченето на обечките се чуваше и тракането на нейния ток по плочките,беше една комбинация...
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 1:44 pm

- Странен съм, но пък така си ми е добре, не искам да съм друг, не искам и да пораствам.- отвърна и се спря пред фонтана, кръгъл и като на етажи, а струите вода нагоре сякаш се губеха във височините:- Ааа, има рибки? Рибки! И са истински и са... толкова малки!
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 2:45 pm

-Наистина?-звучеше толкова въодушевена колкото него,вече бавно свенливостта ѝ започваше да се изпарява.Подпря се на края на първия етаж на фонтана и се загледа в кристално чистата вода.Имаше не само рибки,ами и страшно много монети,които проблясваха под светлината на лампите наоколо.Все още беше тъмно,макар и ранна сутрин.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 2:53 pm

Акихико се качи пъргаво на ръба и се зашлая разсеяно, дори се и клатушкаше малко, гледайки водата:
- Рибри, рибки... толкова малки никога не съм виж...- и цопна долу, то така ставаше, когато не си правеше сметка къде ходи и как, особено как, та той беше като някакво току- що прохождащо дете по ръба, друго не можеше да се очаква.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 2:56 pm

Маки се стресна и бързо го хвана да го издърпа,то не,че беше много дълбоко,но я уплаши.
-Добре ли си,Аки?!-...кога успя това момиченце да му измисли и прякор,докато се изчервяваше ли?-Не се удари никъде,нали?!
И тя една...странна...дори не го почака да ѝ отговори,започна да го оглежда за рани или пък цицини по главата.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 3:03 pm

- Уаа...- подаде глава и седна на ръба, все още с крака във водата, беше чисто мокър, но пък и се смееше, раменете му се тресяха вече, от ушите му капеше вода, а пък опашката вече не беше рошава. Няколко секунди и той се засмя с глас:- Изкъпах се! Вече не съм прашен! Не съм!- погледна я и наклони глава на страни, но пък беше вир- вода:- И нищо си ми няма... мен не може да ме заболи.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 3:12 pm

-Не може ли...?-отдръпна ръката си и го погледна неразбиращо.-Но...защо?Как така?
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 3:17 pm

- И това не знам. Май като са ме намерили съм бил много зле, а от както са ме излекували вече от нищо не ме боли... още по- сранно, нали? Сигурно ми има нещо.- вдигна рамене и зашляпа с крачета във водата, някои от рибките се поуплашиха си се стрелнаха към другата страна на фонтана, а това го разигра. Опашката му бавно се премести наляво, после надясно, усише му се прилепиха и без това до мократа коса, следеше всяко плуващо токлова внимателно и съсредоточено.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 3:27 pm

Маки само се поразкикоти,той беше наистина странен,но и толкова забавен...чувстваше се добре,като за първи път.
Събра ръчички зад гърба си и продължи да го наблюдава с усмивка.Розовите ѝ плитки се люшкаха леко наляво-надясно,ушите ѝ също се поклащаха.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 3:46 pm

Очаквания момент, рибките се поукротиха и отново се пръснаха из водата, а Акихико, като същинска котка, без предупреждение се хвърли във водата и още точкова се накисна:
- Хвана... а, не я ханах...- тъмно тръгна да вади една, но му се изплъзна:- Ето... ето тази... а, не, ти няма да избягаш! Е, стига де, защо и ти избяга?- правеше се на разочарован, но хич не беше, а както се шлаеше из водата, май нарчно пръсна малко и към Маки.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 4:01 pm

Момиченцето се разсмя,когато я опръска,и с ръчички загреба още вода.Започна да го пръска,и без това си беше мокър.Веселият ѝ смях се разпръсна из целия двор,че и в двореца.

Онова същество...долу...Така се разбунтува,но оковите му бяха здрави.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 4:18 pm

Още една от неговите необмислени цели беше постигната, той я разсмя. Вдигна ръце, уж да се пази от водата, но пък пак си търсеше и рибка:
- А, тази тук!- възкликна като внезапно потопи ръце и най- сетне извади една, мъничка, едва я държеше:- Виж, зайче Маки, ви...- отскочи, удари го в челото иго събори пак във водата.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 4:29 pm

-И-излез от там...-въпреки всичко не можеше да спе да се смее,дори и да се опитваше да скрие усмивката си с ръце.-Ще настинеш...наистина.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Fri Aug 28, 2009 4:32 pm

- Хай, хай! Излизам.- размаха ръка във въздуха и се надигна:- Ей, тзи рибки по- хитри от мен, значи... но няма да им се дам, една да е, но ще си хвана и ще си я гледам в аквариум, няма една рибка малка да ме пързаля така. Аз съм котарак с чизми!- зашляпа във воздата с една строга походка, все едно е някакво малко мокро войниче и излезе, тръскайки глава, че и пак малко напръска зайчето.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 2:41 am

-Хееей!-продължи да се кикоти.-Накрая и аз ще настина.Но ти си котарак...не искаш и по-скоро да ги изядеш рибките,от колкото да си ги гледаш?
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 3:11 am

- Не мога, много са малки, пък и са хубави за да ги ям. А и сурови не обичам.- вдигна рамене и разроши опашката си, малко от малко да заприлича на нещо и тя.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 3:18 am

-Ама си и добричък.-изтупа полите на роклята си,притваряйки очи.
-И много скоро ще станеш болен.-една хавлия бързо се оказа върху главата на некото,а ръцете на Джесика започнаха да го търкат и търкат,докато не стане сух и пухкав.-Ти пък...от какъв зор ще скачаш във фонтан,а?
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 3:28 am

Катаракът се засмя, отново прозвуча мъркането му, нямаше мира от него явно:
- Рибки.- отговори простичко:- Има много рибки.- вече нямаше прах по косета, наистина се беше напухкал така, че ушетата му приличаха на мечи.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 3:33 am

-Ето,взех и една четка,предположих,че ще станеш на-
Изведнъж погледът ѝ падна на момичето,което пак се беше попритеснило от появата на нов човек.Джесика остана да я гледа за момент,погледът ѝ се изостри и зайчето се скри зад фонтана.
"Акихико,"-за първи път му бъркаше така в мислите,не знаеше дали щеше да се справи.-"Нали знаеш с кого дружиш?"
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   

Back to top Go down

[Дом,сладък дом...]
Back to top 
Page 5 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next