Не.Ме.Бива.В.Описанията.

HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

[Дом,сладък дом...]

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 3:37 am

Белокоското се хвана за главата, но за прикритие на внезапното стряскане, се направи че и заглажда кичурите на долу:
" Ммм, зайче Маки... племенница на розовата Аманда. Защо, какво има?"- на него му беше трудно с това, никога не схващаше как се прави, независимо от всичките уроци, поне опитваше слабо- слабо.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 3:47 am

"Не ти казвам да стоиш далеч от нея,тя самата е напълно безобидна,но..."-погледна отново към фонтаните,можеше да види черните ѝ ушета.-"Баща ѝ е демон...и двамата имат пряка психическа и емоционална връзка,ако той не беше здраво окован в магии,можеше да я контролира.Внимавай,всичко може да се случи...моля те."
Back to top Go down
View user profile http://tehshikkeh.blogspot.com
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 3:52 am

" Хаай!"- усмихна се и кимна рязко:
- Рошво...- подръпна още няколко кичура и се засмя:- А... Джес, открих нещо в една стая до тронната, там в еднадупка в стената, а в стаята има една мраморна статуя, не знам дали ангелче Миани ти е казала.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 4:06 am

-Не,ангелче Миани спи като пън в момента.-поклати глава.-Чия е статуята...никой не ми е казвал за нещо подобно.
Маки надникна иззад фонтана тъжно и се обърна да си тръгва.Джесика я забеляза веднага,ей значи...всичките тия глупости с всичките тия драми.Как не им писна...
-Защо ще си ходиш,ела тук.-стресна я извън кожата ѝ,зайчето се обърна с плахи сини очи към нея.
-Не искам да прекъсвам...
-Можеш да почакаш,нямаше да се застоя много.
-Но аз...
-Както и да е...ще питам Аманда,ако тя не знае...както и да е.-обърна се пак към бялото неко.-Стаята ти е готова,между другото...лесно се намира,качваш се в онази кула,виждаш ли къде е вратата?В кулата са моята стая и стаята на Миани,така че да си близо ако нещо ти трябва.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 4:12 am

- Зайче Маки, остани. Весело ни е заедно!- усмихна се Акихико към нея, а после вдигна поглед нагоре:- Кулата...- някак отнесено изамислено, очите му потъмняха още повече и блясъкът им някъде се загуби.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 4:15 am

-Добре,аз ви оставям...ще има закуска след,ммм...час-два,хапваме в залата под тронната.И внимавай.-изгледа го строго,преди да замине нанякъде си.
Маки се доближи с плахи стъпки до некото,стискайки панделката на рокличката си.
-Тя...не ме харесва много,нали?
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 4:18 am

- Те и мен не ме харесват, даже хич, но това не е от значение. Аз съм ти пирятел, а ти?- килна глава на страни и трепна с ушета, вече послегнали както си трябва.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 5:04 am

-Но...тя и онова момиче,в троннната...те се държат така,сякаш държат на теб и то много.-но когато чу въпроса му,очите ѝ се разшириха и тя погледна право към него.Какво трябваше да каже...да реагира...Беше ѝ забавно покрай него,той не я гледаше със съмнение в очите,той не искаше тя да не чувства нищо...-Х-хай!
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 5:10 am

Усмихна се широко и й подаде ръка:
- Да разгледаме двореца, щом казваш, че и на теб не ти е познат, аз пък си нямам ни най- малка идея какво е от вътре?
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 5:22 am

-А...Хай!-хвана го за ръката и отново го остави да я води накъдето пожелае.

Беше се заровила в библиотеката...демон,демон,де-А!Ето го...
Намери страницата,на която беше описана историята и личността на този,който търсеше...бащата на новото другарче на Акихико.Наглед изглеждаше като нормален мъж,дори може би по-хубав от нормалното,но имаше най-студените сини очи,които някога беше виждала.Изключително бледа кожа.Къса,но буйна кафеникава коса и много лукаво изражение.
Очите ѝ започнаха да шарят по текста под картината,след всяка дума тревога я изпълваше все повече и повече.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 5:27 am

- И все още си мисля...- говореше докато я водеше на някъде, по коридори и стълби, май искаше да стигнат до кулата:- Все си мисля, че не ми е за първи път да съм тук. Но пък никаква идея си нямам. А ти, зайче Маки, от къде идваш?
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 5:56 am

-А-аз?-уплаши се от този въпрос,какво да му каже...-Ами...скитник,н-намериха ме...пътувах с татко.

Демон...това можеше да бъде много по-зле от пеперуда.Затвори книгата,отпусна се назад на стола и затвори очи.Трябваше да помисли...това момиче щеше да донесе само неприятности,съжаляваше детето,но то беше като марионетка за баща си.Какво да прави,какво да прави...
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 6:13 am

- Значи и ти?- обърна се към нея и завървя назад, с ръце на тила си:- Мен ме намериха преди четири години, едни скитащи ангели и по- точно един, смятат го за много лош, крилете му някога били червени като кръв и никога не е имал ореол, той ми беше единя шеф, а брат му другия, той пък е бил с бели криле и може да абсорбира светлината, за жизнена енергия или магии. Някой ден ще е хубаво да се запознаеш с тях.- спъна се няколко пъти, но си продължи да си върви така.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 6:19 am

-Не знам дали някога ще мога.-няколко пъти протегна ръце да го хване,когато се спънеше,но той винаги се справяше сам.-А как...как може един ангел да бъде лош...може би...може би изглежда лош,но всъщност за да е добър,трябва да изглежда лош?
Какво,какво?
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 6:22 am

Вдигна леко рамене и се замисли, като се вгледа в тавана:
- Не знам, той така изглежда в очите на всички. Определят го като носител на гибел и хаос, а близнака му е обратното... Може и да е добър де, но пък да не го показва. Онова червено наметало, с което се зави ангелчето Миани е негово, поисках му го преди да си търгнат.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 8:09 am

-Тя изглежда много го харесва това наметално...-усмихна се мило,преди изведнъж пак да забележи леля си.
-Сори,Акихико,ще трябва да ти я отнема за малко.Маки,хайде,трябва да влизаме вътре.
-Но аз...аз искам още малко да остана с него.
-После,когато дойде време за закуска.Хайде,трябва да ти оправим багажа,още не си се настанила в стаята си.
-А тя...къде е?
-Нагоре по стълбите,мисля че е близо до тази на новия ти приятел.-повдигна я в ръцете си и ѝ се усмихна.
-Това е...хубаво.
-Нали?
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Sat Aug 29, 2009 8:13 am

- Страхотно!- възкликна усмихнато, ако до сега все се уравновесяваше ходейки назад, сега вече се спъна и падна окончателно:- Аз ще... отида пак до дупката в стената, искам да видя по- хубаво и този път няма да кихам.- размаха ръце над главата си.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Mon Aug 31, 2009 4:16 am

~*~
Замъкът беше поутихнал,след като всичките ранобудни се събраха долу в трапезарията.Миани сънено се прозина и се сви съвсем под червеното наметало,не искаше да става.Спеше ѝ се толкова много,а това ухание така я успокояваше...
Джесика също беше позаспала обратно в стаята си.
Но най-сладко спеше малкото зайче,шмугнало се под завивките си.Черните ушета на Маки потреперваха от време на време.Беше потънала дъбоко в сънищата си.Аманда беше позабравила вратата леко открехната и всеки,който минеше през коридора,можеше да я види.Разпуснала розовата си коса,сега тя се беше разпростряла свободно по белите чаршафи.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Tue Sep 01, 2009 1:21 am

Стъпките на вълчицата почти моментално биваха заличени сред песъчинците, вървеше с равномерна крачка и внимателно, че да не затъне някъде, заедно с малкия си ездач, който някак къодушевено разказваше нещо, още от преди години, а черната пеперуда все едно дремеше, до сега нито веднъж не се беше откачила от кичурчето му коса, докато пътуваха:
" Това е."- проговори Ишизу, когато спря и вдигна глава към кулите на двореца:" От тук идват всички Лунни агенти."
- Значи и Джесика и Миани трябва да са тук?
" Предполагам, ако наистин са се върнали... у дома. Но да не забравяме, че и ние трябва да се върнем и поне до утре сутрин да сме с другите."
- Ще го преценим после, нали Йозеп?- усмихна се леко и погали черната козина, а пеперудата изпърх алеко с крила, като в отговор.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Tue Sep 01, 2009 2:37 am

-Един чай...-беше се замъкнала барабар с наметалото до трапезарията.Червения плат беше грижливо сгънат и го държеше здраво в ръцете си.-С много много захар,моля.
Готвачката бързо ѝ подаде чашата с топлата напитка и Миани се оттегли към една от масите.
"Много яка сутрин..."-измънка си и отпи.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Tue Sep 01, 2009 2:49 am

Акихико пак беше в онази стая и се опитваше да се отърве от прахта от статуята и себе си съответно, пак си беше за къпане без съмнение.
Вълчицата приклекна някъде от вън спокойно, а Джин си остана на нея, сгушвайки се предпазливо, докато черната пеперудка изхвърча нагоре толкова бързо и незабележимо, но и достатъчно, че да усети кой му трябва и къде е. Тронната. Ех, колко погледи се забиха в него, когато се трансформира толкова спокойно и безмълвно, за първи път толкова много. Ледените му очи обходиха залата внимателно.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Tue Sep 01, 2009 2:53 am

-Пеперуда!
Някакъв хаос настана,всичките агенти се изправиха на крака и изкараха пистолетите,други заклинания приготвиха...и само след миг тръгнаха да се целят в в него,но той им се изплъзваше.Това беше точното нещо,което да събуди Миани,защото тя скочи и бързо изхвърча по стълбите нагоре.
-Спрете,всички!-вдигна ръце,когато видя Йозеп.-Той не е враг!
-Той е пеперуда!
-Като казвам,че не е враг,значи не е!
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Tue Sep 01, 2009 2:55 am

Колко пъти се беше сблъсквал с такива неща, вече му беше толкова елементарно:
- Миани...- проговори най- сетне, когато застана зад нея:- Приятно посрещане, благодаря, но теб търся, важно е.
Back to top Go down
View user profile
Starlight
Admin

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Tue Sep 01, 2009 3:23 am

-Какво има,Йозеп?-тя се постресна от внезапната му поява зад нея,стисна червения плат и се обърна.-Нещо...случило ли се е?
-Каква е тая врява бе,тука не може да се спи!-разкрещя се накрая Джесика,искаше сън,мир и спокойствие,а не...-Й-йозеп?!
Беше дошла от онзи коридор с колоните.Изведнъж залитна,щом го видя и се облещи.
Back to top Go down
Lightdeth

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   Tue Sep 01, 2009 3:28 am

Само кимна с глав към нея като поздрав, без никаква друга реакция, даже не обръщаше внимание на все още насочените към него оръжия:
- Все още изпълнява дълга си и придружавам Джин, който сега заедно с Ишзу са навън. Напуснаха лагеруващите още при изгрев и той твърди, че няма да се върне, докато не му бъде доказано защо вие си тръгнахте така, без дори да се спобуувате.- изговори на едни дъх, гледайки право в очите на Миани, а след миг се обърна и към синекосата.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: [Дом,сладък дом...]   

Back to top Go down

[Дом,сладък дом...]
Back to top 
Page 6 of 8Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next