Fallen Star
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Не.Ме.Бива.В.Описанията.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 И той не знае...

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 10:57 am

- Бака... Бака... Бака Маримо... - мърмореше си под нос докато вървеше да търси... Какво ти да търси, не беше ли той отишъл където не трябва!? Само заради тези глупаци.. Защо им беше да ги нападат, та той имаше само една чанта с предимно храна... Това храна ли беше!?... И един меч. Ако го продадяха най-малко щеше да стигне за по нещо за пиене... Не, глупости. Бандитите си бяха бандити. Не гледаха пътниците. Каквито - такива.
Щом имаше гробище, то значи имаше и град... Нали!?! Не че беше вярно в повечето случаи. В последно време подобни места имаше навсякъде... Той се спря пред една камара боклуци и пак изкърца със зъби. Сега какво? Те ли бяха виновни, тези бандити или някой друг? Грешка беше да ги остави да ги следят... Но си мислеше само, че са някакви от онези странни създания. В последно време и тях ги имаше доста. Това какво извинение беше? Ритна камарата боклуци със своя вечен късмет и я срути отчасти върху себе си.
Едва ли щеше да намери това момиче тук... По-добре да излезеше от това безкрайно пространство от всякакви... неща. Поне се надяваше да няма други бандити... направо можеше да се откаже от надеждите.
Ако беше прав първо трябваше да намери някое градче, за да разпита... Селце... Къща... Поне колибка... Този свят доста добре пасваше на сегашното му настроение... Само да я намереше, щеше да намери някое по-надежно средство за свръзка... Че това, което й беше дал можеше и да не проработи никога!! Съществото поклати глава и се обърна наляво в безцелното си търсене.
Back to top Go down
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 11:30 am

О~ще една педя, по дяволите... - ръката му отново се хлъзна по нещо гадно, май беше найлон... Но със следващия опит успя да се качи горе и въздъхна. По дяволите с това... гробище? Нищо за ядене, без жива душа... Изобщо супер. Може би си му беше навик да попада на тези места. Не, това някой друг път. Надигна се и се огледа.
Беше избрал да се качи на една планина странни нещица, което беше трудна задача, но поне го спираше от онези мърморения. Сега се огледа.. Ами... Една планина, втора... Можеше да си ги брои с цяла вечност, това беше безкрайно... Може и да беше минавал от тук преди... Значи е имало път. Скиталците винаги си проправяха път през подобни места... Въпроса беше, че трудно щеше да се намери. Повдигна рамене и се обърна назад, за да разгледа. Кой щеше да минава в този късен час по подобен път, ако имаше изобщо такъв? Никой... О не, някой - той. Естествено...
Отново въздъхна, като се помоли иронично за себе си и се огледа. Добре се беше качил тук, а сега как щеше да слезе!? Голяма работа, едно две натъртвания. Хвана меча, за да се подпира на него и естествено избра едно неподходящо място. Понякога винаги се смяташе за малко глупавичък... Или просто човек с един огромен хубав... хубав... късмет? Успя да се задържи горе и избра по-подходящо място.
- Какво ми става и на мен, търся град, не тренирам за алпинист. Къде се е чуло и видяло аз алпинист? Глупости правя... Безнадеждно откачен... - до сега можеше да е отишъл къде ли не...
И още нещо... Мразеше глупави гробища с глупости, защото се чувстваше още по-тъп.... Това относно трудното ориентиране в подобни "планински" местности...
Back to top Go down
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 11:58 am

- Бинкусу но саке о... Тодоке ни юку... йо... - подтискаше го... По дяволите тези кулички. Направо ако можеше щеше добре да ги изравни с земята. Всъщност това го можеше де, но нямаше време сега. Понеже беше тъмно и неприятно можеше да си мисли за далеч по-хубави неща. Например.. Градче... Хубава храна... Не че му трябваше... Всичко да се нареди... О, боже какви хубави мисли, нали.... Можеше да си пее така до края на вечността и да не може да направи нищо. Това бе друга тема от неговото всекидневие....
Спря се насред пътя си. Струваше му се, че нещо не беше съвсем наред. О, почти беше забравил вече, какъвто си беше отваян. Затършува из малката пътна раница нещото, което го притесняваше и се усмихна, когато го откри. Почти чудо, наистина. На пръв поглед приличаше на нищо и никакво идеално кръгло парче тенекия, като всички боклуци наоколо. Само че... Само че това беше лошо.
- Точно сега ли намери да се завееш, бака маримо - изръмжа на себе си и пак се огледа - Събуди се, събуди се глупаво същество спящо.... Все аз съм ти бавачка...
Какво можеше да направи когато бе толкова далеч и въобще дори не знаеше къде и колко далеч е от.. нея... - Следващия път ще те накарам да ми дадеш нещо по-подходящо, глупава змия...
Нямаше особен смисъл да продължава да го обижда и да си мърмори, говореше си сам, а това никак не беше на обре, според хората... Понее така беше чувал.... Прибра парчето тенекия в джоба си, където то продължи да присветква в червено без да му е от особена полза и тръгна отново, този път в опит да намери нещо, което да го изведе на правилен път...
Back to top Go down
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 2:35 pm

- Уми... казе... кими... казе... нами... макасе... - по-дяволите с тези планини. Така беше избрал да ги нарича. Намръщено се тътреше подпирайки се на меча и се чудеше вече къде да седне да си почине. При първия му опит си изпроси малко дъжд от боклуци. Ясно, тоя свят не го обичаше. Онова нещо в джоба му не светеше вече, значи драконът се беше събудил. Разгеле, както се казваше на прост език...Още една крачка и спря, за да въздъхне отново. Вече дори не му се пееше. Може би беше по-добре да седне да поспи, макар че беше сигурен, че няма къде да поспи... Тоест, че няма никак да може да заспи... Махна от главата си просволутия банан и се намръщи още повече... Кой знае къде се намираше сега... Глупав свят, поне табели да бяха написали... Кой щеше да ги напише в това размирно време....
- Глупава змия... Кой знае къде си... сега.... Само да те спипам.... Уж те оставих... тоест определих... за по-умен от мен... Винр.... Какви и надежди само... Вече се направих на боклук-мен...
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 2:41 pm

Винаги беше искала да 'скочи с бъджи',както му се било викало...Това на нея ѝ се струваше като легенда,да се скочи по този начин.Но звучеше толкова интересно.Затова,когато дочу гласа на баща си,реши много да не му миси и да скочи без въжето.Той щеше да я хване,нямаше нищо страшно.
Като един изстребител се метна от гърба на дракона,въобще не се замисли как ли му изкара акъла.След броени секунди вече крещеше щастливо "Татееееее!" през въздуха,а след още една го повали на земята,гушнала го все едно беше плюшено мече.
-Жив сиии!
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 2:49 pm

- Джени?! - ако беше от очакваните неща щеше да вземе да се бие с нещо твърде странно и летящо. Но намръщен и уморен от боклуци напълно беше забравил да се... "пази" - О, по-добре че ти си добре... Глупавата змия се е събудила, браво на нея.... Какви ги вършиш? Искаш да ми изпочупиш кокалите или това е хрумка на онова нещо дето ме мрази...
Поне ако ще да му изкарват акъла, поне да бяха приятелски настроени същества. За миг си беше помислил, че го нападат ония господа... Дано не се появяха пак...
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 2:52 pm

-Просто ти се радвам.-дам,какво пък толкоз...
Скочи на крака и му помогна да се изправи,дожаля ѝ за миг,изглеждаше прекалено уморен...Погледна нагоре към Винр и го посочи с пръст:
-Той не е глупава змия,защото ме спаси от глупавата змия.Без малко да стана храна,но той ми помогна!
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 2:54 pm

- Добре тогава, значи заспал гущер. Ей, заспалия, ела насам! - откакто се помнеше Винр нито веднъж не си беше чул името правилно... Освен онзи път... Когато го получи, естествено. Тогава беше единствения сериозен път когато този лилавокос странник му се беше усмихнал. После какво ги беше прихванало и двамата... Иначе не беше забавно.
"Баща ти сега е много сигурен, а?" драконът зави към близката кула и хвърли по онзи едно безформено... нещо...
- Е, радвам се все пак че ти е помогнал. Отначало си мислех, че го носим без никаква полза, само за украса...
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 2:59 pm

-Носим ли,че къде...-погледна надолу,когато медальона проблесна.-Чааакай,чакай...искаш да кажеш,че аз съм го...носела...на врата си през цялото това време?
Мълчание.
-Йееееее!-скочи да прегръща опашката му,това беше най-близкото,до което можеше да се докопа,без да се пребие.
Винаги се получаваше така.Мълчание и после,хоп!Да свърши някоя глупост.
-Имала съм си пазител още от както навърших десет!Хепи,хепи,хепи!
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 3:05 pm

Лилавокосия се настани по-удобно, нямаше какво да каже... Е да де, беше пропуснал да каже, че това всъщност е... нещо като живо същество, но какво толкова... Това... беше мъничък пропуск.
- Поне сте се разбрали. Аз и той бяхме супер гледка... Още повече, че ме караше постоянно да си мърморя, понеже ме ядосваше... Считай как го възприемаха хората...
"Ти си си виновен... Знаеш защо не те харесвам. Драконите се страхуват от лисици като теб."
- Чул една историйка и беж да вярва...
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 3:12 pm

-Лисица?-подсмихна се...
Честно казано не знаеше толкова много за миналото на баща си.И не го питаше,ако той искаше да сподели,щеше да го направи,инъче си беше чисто изнудване според нея.Познаваше го като "таткото",този,който я измъкна от онзи разкъсан навес на изоставеното кафене,когато валеше.Толкова отдавна,беше само един дребосък тогава.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 3:17 pm

- О да... Имаше едно време един дятка, който казваше, че драконите не се доверяват на другите животни, че драконите не могат да имат доверие на никого, освен на себе си и господаря си. Ама един дракон си намери един шантавелник за господар и ето докъде стигна... - замисли се за момент, през който стискаше дръжката на меча си. Съвсем обикновен меч, който заплашваше скоро да се счупи... Не беше един от най-добрите, все пак.. измъкнал го беше от едни развалини само за да се защити... Пак от този дракон... - Отдавна... не съм бил лисицата....
"Повечето хора не са това, което са били... Ти също... Въреки че си най-близо до определението човек що се отнася до това как се контролираш"
- Свиква се. Когато не обръщаш внимание на промените. Не искам да стана полузвяр... Затова се боря... Много от познатите ми се превърнаха в чудовища... Преди всичко обаче...
Ръката му, осветена в кърваво червен цвят за миг изпусна няколко странни светлинки, после всичко изчезна
- Понякога става много по-лошо... Светът е полудял също като мен...
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 3:25 pm

-Ти ако си мислиш,че и дъщеря ти не е откачена,много се бъркаш.-много си беше нормална,като жонглираше няколко малки пламъчета.-Всичките сме едни особняци.
Духна срещу едното и то лумна,превъртя се и се върна в ръката ѝ.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyThu Aug 20, 2009 11:50 pm

- Е... В днешно време това се счита дори за нормално... - зависи от коя гледна точка де... Ако беше от тази на скиталците.. ами те все си имаха проблеми с подобни неща... Още повече, че те самите си бяха... такива. Чакай, той други хора вече не познаваше... Ако не беше така щеше ли изобщо да приеме да скитосва, още повече след всичко, което се беше случило. - Я го погледни това гущерче, преди ако го видеха щяха да вземат да го изледват да видят какво е. Сигурно не ти го е казал, и той е човек... Не си го споменал, нали, Винр Алфакин?
"Не, не знаех, че трябва... Но това не е от особено значение, защото за теб винаги съм си смотан гущер, както ти за мен гадна лисица"
- Какъв срам, гадната лисица помогна на гущера да си намери място и име... Това, което виждаш е малък пример за нашето мило съдружие.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 3:51 am

-Ъхъъъ...-имаше малкото чувство,че това 'съжителство' много бързо щеше да засегне и нея.-Та значи сега...татко ти е господар,а ти ме пазиш,така ли?-погледна пак нагоре,толкова синьо...особено очите му,беше ги харесала още веднага.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:08 am

"Хмм, да преценим ситуацията..." първо се беше опитал да нападне онзи, което се беше случило още от самото начало, когато навсякъде беше още прекалено объркано. После онзи беше извадил нещото, което нарече меч от един... музей май че... "Значи да... Тъй като, както виждаш, отношенията ни не са тъй прекрасни се съгласихме, че ще е по-добре да измислим нещо друго. Пък и не е чак толкова глупаво"
Затвори очи и скоро седеше до лилавокосата "лисица" като.. човек... Да, в днешно време си беше, иначе преди хората щяха да го гледат странно и да го питат от къде е взел толкова синя боя за коса.
- След като обаче вече не му трябвам много не може да се каже, че имам някакъв господар. Все едно той да си има, съвсем същото е.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:13 am

Синьооо,толкова синьо!Щеше да си умре от кеф,но видимо не го показа,инъче щеше да го изплаши...ако трябваше да го показва,щеше да му се метне на врата да го прегръща.Лоша идея.
Затова просто се усмихна мило и кимна,продължавайки с огънчетата.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:17 am

- След като заседяхме тук.. аз предлагам да си намерим някое местенце за почивка... - и лилавокосият си намери една достатъчно издръжлива подпора, на която смяташе да спи, вероятно.
- Без храна?
- Каква храна? Аз имам само ябълки. Не видях нито една странноприемничка, която да е достатъчно наблизо. Нито колибка. Какво? Сега където и да отидеш се си в пустинята или на някое такова място...
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:21 am

-Ти да не би да си гладен?-угаси огънчетата и се изправи на крака,погледна към Винр за момент,преди и тя да се поразтърси за място за спане.А!Имаше нещо,приличащо на хамак,и ѝ се струваше достатъчно безопасно.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:24 am

- Хм, като се замисля не особено... Просто въпрос от навик.. - въпреки че не помнеше защо. Не че вече го интересуваше... Вече отдавна миналото не го интересуваше никак... Там, където беше седнал му изглеждаше напълно добро място за малко почивка. Пък утре щеше да изяде... каквото имаше... За него това не беше от първа важност.
- Аз предлагам утре да се поразтърсим и да намерим някое градче. Току-виж ни дали работа или пък храна - вече полу-заспало се обади лилавокосия, настанил се на нещото без различима форма. - Някъде наоколо все трябва да има някоя къщичка за хора като нас...
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:30 am

-Или току виж сме се натъкнали на групичка като нас.-дръпна качуклката на палтото си надолу и се сгуши в дрехата малко повечко.-Ще видим...а сега,оясуми на всички.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:34 am

- Да.. оясуми...
На Винр как му се щеше да провери дали все още лилавокосия е по-слаб, докато спи... Ако пак му погодеше номер... Само дето заспа преди дори да измисли какъв номер. Онзи с шапката се ухили и най-сетне се унесе по-спокойно. Някога преди дракона имаше този навик да го дразни докато спи, но сега поне беше... уморен.
А сутринта, можеше да се обзаложи, нямаше да донесе нищо ново в това забравено от всички място... Май това как се хили, че е победил го сънува цяла нощ.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:37 am

Кошмари пак...нищо ново.В такъв случай винаги се свиваше на кълбо и стискаше ръцете си в юмруци,никога не издаваше и звук.Смръщи се и продължи да спи,сега пък какво щеше главата ѝ да ѝ измисли...как сама си бучи лицето с моливи или пък се събуждаше някъде на съвсем непознато,съвсем сама.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:42 am

Всичко беше заради проклетия дракон... Имаше се предвид сутринта... Многооо рано сутринта. Както казваха хората - толкова рано, че чак късно.
Събуди се под купища дрехи. Кога по дяволите беше тръгнал с толкова дрехи на гръб? После се осъзна и изсъска гневно.
"Винр... Трябваше да те хвърля още преди да сме се запознали" и синекосия не можеше да се сдържи повече, засмя се, макар и тихо. Нещо малко и лилаво се шмугна в тъмното и се намуси от там. "Заспивай, ще се разправяме сутринта. Като не ти се спи поне иди разучи околността"
- Хубаво, хубаво. Все пак се хвана... До скоро, шефе, ти гледай да се върнеш докато не е станало късно
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... EmptyFri Aug 21, 2009 4:49 am

Спеше като пън.Това ѝ беше хубавото,ако ще сирена да тръгне да ѝ вие в ушите,пак нямше да се събуди.Така че просто се обърна в съня си,докато онези се разправяха,с лице към тях.То и какво лице беше,половината скрито зад качулка,а другата половина зад кафеви коси.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
Sponsored content





И той не знае... Empty
PostSubject: Re: И той не знае...   И той не знае... Empty

Back to top Go down
 
И той не знае...
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fallen Star :: Пустощта :: Кинзоку-
Jump to: