Fallen Star
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Не.Ме.Бива.В.Описанията.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Малко- голямо сборище.

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next
AuthorMessage
Lightdeth

Lightdeth


Posts : 457
Join date : 2009-08-20
Age : 33
Location : Някъде по пътя...

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 8:10 am

Погледна през пръсти към котето и си замълча, а една доволна усмивка се появи у брат му:
- И това е решено. Ще тръгнем утре сутрин. Ника?
Онзи вдигна рамене разсеяно и ясно отегчено, а дозата раздразнение си я изкара на чашата пред себе си, която като от самосебе си се разби на парчета:
- Сутринта, тогава.- проговори и взе перото, появило се сред парчетиите също като от нищото.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 8:13 am

Миани така се стресна,че бързо хукна под масата и се оказа при сестра си,да трепери на топчица върху коленете й.Тя повдигна котето и го прегърна,мръщейки се срещу Ника:
-Идиот.-просъска,стана си от мястото и се запъти към някои от палатките.

Вълчето подаде муцунка от джоба и започна да души,забучи кафевите си очи в Муртаг.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 8:23 am

- Здравей отгново, Джени. - каза след успя да я забележи, тъкмо щеше да пита Винр какво се шлае сам насам-натам. Нетипично беше за него въпреки всичко. Винаги обичаше да пречи на някого.
- Мечът е счупен. Ще издържите ли следващата битка?
- Ще си намеря нещо по-подходящо... Ти пък, не говори за следваща битка, това е гадно. - отново изглеждаше така сякаш щеше да повърне и стана още по-лилав, все едно предстоеше да се превърне в лисица. - Я ми кажи къде има вода?
Back to top Go down
Lightdeth

Lightdeth


Posts : 457
Join date : 2009-08-20
Age : 33
Location : Някъде по пътя...

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 8:24 am

- Никакво съображение.
- Не ме интересува, не очаквай...
- Не очаквам. Просто млъкни и се дръж като хората.- Нава поклати глава и стана от масата, след Джесика и Миани.
- Като хората? Идиотско!- промърмори и отмести стъклата от масата на земята, сдобивайки се с няколко парченца като тресчици.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 8:28 am

-Щеше да нараниш котето,инъче сигурно нямаше да обърнат внимание.-Лео се почеса малко по главата,Джики още гледаше като фрасната с тенджера по главата.-Съдейки по това как не ти правят забележка за маниерите ти на говорене...
Ама го казваше толкова спокойно,дори не го поглеждаше.

Джени пак скочи,изгуби се от поглед за момент...Захапа връзката около една бъклица с питейна вода,затегли я обратно.Остави я в краката на баща си,излая весело и размаха с опашка.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
Lightdeth

Lightdeth


Posts : 457
Join date : 2009-08-20
Age : 33
Location : Някъде по пътя...

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 8:42 am

- Ако си позволя да нараня именно котето, все едно съм продал душата си.- процеди и също стана, без нито дума повече мина покрай дължината на масата и се изгуби в тъмнината.
- Традицията ни отиде по дяволите.- въздъхна Рев.
- Когато живееш с няколко от години, свикваш и вече такива малки неща не правят впечатление на никого.- проговори тихо розовоокото момче, срещу рогатия.
- Семейството ни се разпада, щом традициите се прекрачват.
- Достатъчно!- извика се Генкай:- Водачите усещат най- добре проблемите и ще се постараят да се справят. Ако още някой каже, че семейството ни като група скитници се разбива, не искам да го виждам никога повече или Нава и Ника ще се оттеглят, може би обаче това искате. Неблагодарници! Някои не заслужавате да сте на тази маса!

- Джесика?- нактигна я с тъжно изражение и въздъхна тихо:- Извинете за всичко.
Back to top Go down
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 8:46 am

- Леле, тук има всичко... Ще станем мързели.. - строполи се долу до водата съвсем спокойно и въздъхна.
- Ще имам на предвид бързо да намеря заместник на острието. Няма да ви гледаме цял живот така лилав.
- Рано или късно това, което търся ще го намеря и всичко ще е наред. Не може да няма поне една останала цигулка, нали? - отпи една две глътки и стана розов, лилавото изсветляваше. - В някой бар, в някакви руини. Благодаря за водата.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 9:06 am

Джики се поогледа за момент...смутено прехапа устни,преди нещо да й дойде на ум.Увери Шадол да не се притеснява,когато изведнъж се изправи.Седна на мястото на Ника с неговия образ,по турски и се намръщи точно като него:
-Какво ме зяпате пък вие?!Я си яжте нещата,бързо!-и удари с юмрук по масата.-Утре сутрин ще имаме много работа,мързеливци такива...
Дейвид се ухили лекичко...да си хамелеон си беше хубаво нещо.Всичко изведнъж живна като преди.Джики си пое чинията с ядене и бавно започна да човърка с вилица в нея,намусеното изражение не я напусна и за миг.

Джени изджавка пак,седна си кротичко и оплези език.

-Неее,не,не,ако някой ще има да се извинява,това е той.-посочи ей така към масата,без да е разбрала,че него го нямаше.-Въобще не се опитвай да оправиш кашите на брат си,имаш си достатъчно грижи...
Седна на земята и прегърна котенцето,то все още трепереше леко...едно парченце беше минало толкова близо,но не беше улучило.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 9:13 am

- Определено е трудно да си в животинска форма - замислено си намери място и Винр от другата страна, май му ставаше навик.
- Ти пък какво знаеш?... Ти нямаш козина и не знаеш какво е да.. ъ, това не е за пред други, ще ти разваля апетита - ако изобщо го имаше. После пак отпи. - Та? Няма ли да ядеш... където и да се яде.
- Не, те са ми непознати.
- О, забравих. Великата драконска придвидливост. - и да, харесваше му да стои тук като безполезник, поне докато беше още розов.
Back to top Go down
Lightdeth

Lightdeth


Posts : 457
Join date : 2009-08-20
Age : 33
Location : Някъде по пътя...

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 9:25 am

- Това може и да е от полза.- замисли се за момент Кай и се усмихна леко. Гнкай си седна намусино, като мътните й очи обикаляха вечерящите ядно. Шадол само гледаше Джики въпросително, не разбираше защо, при отношението на истинския червенокос. Който сега беше се отдалечил доста, при някакво изворче, от където би трябвало да извира водата при лагера, май си беше намирил спокойствие.

- Никой не го разбира наистина.- поклати леко глава:- Проблемен характер, така е. Не би се извинил просто така обаче, независимо кой е, трябва да му се покаже, че е разбиран...за да прояви онази своя страна, която може да даде всичко за нечия радост. Точно в момента, той е ядосан най- много заради загиналите вчера, хора за чиито животи сме отговарялиу а също и за... Миани, това че тя рискува, а той не можа да го предотврати. Няма да се извини, поне не скоро, но това би довело недоволство и гняв в други, затова се извинявам вместо него.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 9:34 am

Това вълче беше изстребител,не животно...защото замъкна една купа с хляб при тях за нула време.Ако не беше толкова мъничка,сигурно щеше цялата маса да повлече.

-Казах,няма смисъл ти да го правиш...-намусено погледна настрани.-Помислих си,че поне покрай нея ще мисли...явно съм се бъркала.Смятам след като Миани си върне тялото,да си идем...тя трябва да се стабилизира обратно в царството,ние сме само една напаст и още гърла за хранене...
Котето изведнъж се сепна и погледна нагоре.
-Ще я нарани,ако продължи така...затова ще я отведа обратно у дома.

Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 9:39 am

- Джени, почини си малко и ти. Нямаше нужда. - нямаше нужда дори и да го казва, ако трябваше и да добави. Кой ли го слушаше него в днешно време? Поклати глава, после се облегна отново назад.
- Ако не си тръгнем никога няма да намерим цигулка.
- Никой не е казал, че това е най-важната ни задача. Нека ти напомня, ти си драконът и не слушам теб...
Back to top Go down
Lightdeth

Lightdeth


Posts : 457
Join date : 2009-08-20
Age : 33
Location : Някъде по пътя...

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 9:46 am

- В такъв случай...нямам право да кажа нищо, когато решите, свободни сте да правите каквото пожелаете. Може би...ако не бяхте попаднали тук, това нямаше да се случи, извинете тогава за всички неприятности, ако не за друго.- сведе тъжно глава и се усмихна леко, горчиво.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 9:52 am

То как да си почине това същество,не можеше на едно място да стои...обикаляше в кръг около тях,мира нямаше...

-Добре,това драма сцена ли трябва да бъде,защото на това ми прилича...-потърка чело със свободната си ръка.-Станало е вече и ти си най-малко виновен.Ясно беше,че рано или късно щяхме да си тръгнем...тогава защо тази физиономия,м?
Погледна към него,накланяйки се лекичко,да го види между белите кичури.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 9:59 am

- Ти си виновен - ухили се синекоското, но лилавокосия нямаше какво да добави повече, беше си казал вече забележката... Захапа хляба, който си беше отчупил, въпреки че не му се ядеше особено. Знаеше обаче, че ако не го направи щеше да си остане розов за доста по-дълго време.
- Мисля да си остана малко тук, ако трябва да ходите някъде, ходете
Back to top Go down
Lightdeth

Lightdeth


Posts : 457
Join date : 2009-08-20
Age : 33
Location : Някъде по пътя...

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 10:09 am

Сепна се и се усмихна смутено, вдигайки глава:
- Не, не, просто...- отклони поглед на страни, към масата:- До сега никой не си е тръгвал. Винаги с брат ми сме се старали да осигурим всико необходимо за нормален живот, независимо от разногласията ни, целите ни са еди и същи, за добро. До сега уж се справяхме, всички които са с били с нас, все още са...и сега...- тръсна глава, чувстваше се зле, но не знаеше как точно да го каже:- Няма значение, ще прозвучи егоистично. С Ника просто се провалихме.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 10:21 am

-Караш всичко това да звучи сякаш ние сме били нещо важно,което е трябвало да опазите...-погледна го някак странно.-Миани,престани да ме драскаш!
Котето мяукаше и хъскаше недоволно срещу сестра си,не искаше да си ходи!Но тя я стисна да стои мирно и нищо повече не успя да направи по въпроса...

А сега тръгна да си гони опашката...
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 10:24 am

- Внимавай да не се увлечеш, че ще приемеш вълчи характер.. а после? - поклати глава и остави водата до себе си. После се ухили. - Не ме предизвиквай да стана като онези, от които бягах днес по-рано.
- Хъ, това поне го можеш, аз като бях малък дракон предпочитах да не съм около теб и групичката ти идиоти...
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 10:39 am

Вълчето взе,че изджавка одобрително и размаха опашката,която до сега упорито се беше опитвала да заръфа.Скочи между двамата и близна Муртаг по ръката,какво пък,като беше мъничко розов?
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
BgSanZo

BgSanZo


Posts : 316
Join date : 2009-08-20
Age : 31
Location : Не ме ли видиш бе!?

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 10:44 am

Онзи се засмя, докато Винр се чудеше какво става. Но Винр твърде дълго беше спал, за да схване всичко... Все тая, все едно пък лилавокосия му обръщаше все още някакво внимание.
- Сигурен ли си, че трябва да оставаме тук? - попита скептично синекосия накрая, докато гледаше как онзи искаше да хване дъщеря си...
- Защо, какъв е проблема?
- Много скоро ми се струва... че и двамата ще преминете към фаза "о боже, опази"
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 10:48 am

Докато тичаше с мъничките си крачета,да се опита да му се изплъзне,изведнъж се обърна и му скочи отгоре,малко го повали на земята...ама нищо,той трябваше вече да е свикнал на такива изпълнения.Затвори очички и весело размаха опашка.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
Lightdeth

Lightdeth


Posts : 457
Join date : 2009-08-20
Age : 33
Location : Някъде по пътя...

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 10:53 am

В един момент погледа му стана сериозен:
- Сестра ти е ангел. За мнозина това е мит, нещо вече несъществуващо, особено извън вашето Царство, затова и ние преди години скрихме същността си до толкова, че вече не можем да я изкараме на яве, но така е и по- добре. В момента, в който се озовахте сред нас, беше изненадващо, но и това породи огромна отговорност във всеки, който знае поне малко за живота на един ангел с ореол и тези, които са му най- близки, на вън.- погледна котето замислено и затвори очи за момент:- Приложих малко изпитание към Миани, исках да се убедя в нещо и тя ми го доказа, което ме успокои. Каза ми, че никога няма да се откаже от ореола си, това успокои и Ника, заради който аз самият се отказах от своя ореол, за да сме като обикновени хора, да не сме мит сред скитниците. Но когато Миани направи онова, жертва се заради него... и мен, това разбуди чувството на отговорност още повече, превръщайки го в нещо изключително важно особено за Ника, като някой който е причината за два загубени ореола вече. Може да звучи сложно, но да, вие бяхте нещо, което наистина трябваше да опазим... на всяка цена. Сега единственото, което може би ни остава е да предаваме енергия, достатъчна на Генкай за да излекува двете тела колкото се може по- скоро. И се надявам поне в това да не се провалим, тогава ще се наложи да се откажем... да прехвърлим ръководенето в ръцете на други от групата.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 10:58 am

-И всичката тая драма само защото смятаме да си ходим!-вдигна ръце отчаяно,нищо не разбираше.-Кажи ми,като толкова трябва да ми се обяснява,тогава защо са тия унили физиономии и игри на криеница,ние като се върнем в царството,тази отговорност ще ви падне от раменете!Какво е толкова трагично?
Понякога можеше да бъде много безчувствена.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
Lightdeth

Lightdeth


Posts : 457
Join date : 2009-08-20
Age : 33
Location : Някъде по пътя...

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 11:05 am

- Трагично? Беше, поне така си мисля, но ако все още е, причината е в това, че щом си тръгнете чувството за вина ще нарасне. Както казах, ще прозвучи егоистично, просто мисля за брат си, за мен не ми пука и без това отдавна ми е минало времето, като виновен за толкова неща вече. Все едно... ние нямаме никакво право да се разпореждаме с чуждите животи, ще се постараем Миани и Дженифър да се оправят, а после който на където иска ще върви, без никой да казва нито дума повече. Това е.- сведе пак глава, прекалено много говореше, най- големия му проблем, прекалено много чувства влагаше в думите си, беше лошо:- Извинете ме, ще потърся Ника, за да обсъдим още нещо.- погледна пак към масата, всичко си беше спокойно явно, това поне беше добре, Джики играеше доста добра роля вместо брат му.
Back to top Go down
Starlight
Admin
Starlight


Posts : 645
Join date : 2009-08-20
Age : 29
Location : В облаците

Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 EmptyWed Aug 26, 2009 11:12 am

Джесика мълчаливо го проследи с поглед...чу едно леко измяукване,но само тупна главата на котенцето,не го погледна.
-Не ми се смей!Не ми се смей,че като стана,ще те пречукам от бой!-Даниел се заливаше от смях заради Джики,толкова добре се справяше,изглеждаше страшно.-Никакво уважение,значи,никакво!Ужасни сте всичките,досадници!
-Я пробвай...я пробвай да се усмихнеш...-грешка,защото когато фалшивият Ника се ухили до уши като глупава маймуна,не само той падна обратно да се превива от смях.-Н-не...това не е...истин-хахах!
-Добре,добре,стига...-косите потъмняха,пак си беше тя.-На човека сигурно му е криво,да не си правим гавра с него...не е много честно.
Back to top Go down
http://tehshikkeh.blogspot.com
Sponsored content





Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty
PostSubject: Re: Малко- голямо сборище.   Малко- голямо сборище. - Page 16 Empty

Back to top Go down
 
Малко- голямо сборище.
Back to top 
Page 16 of 22Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Fallen Star :: Пустощта :: Мизу-
Jump to: